Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Viac informácií.Rozumiem
logo Kevar

                   Bc. Rastislav Kevický

Jednoduché účtovníctvo pre neziskové organizácie

účtovná závierka NO - prezentačný obrázokAkciová ponuka platná od 1.1. do 28.2.ROK:
Spracujem jednoduché účtovníctvo bez DPH pre Občianske združenia už od 225.- € (cena je vrátane spotrebného materiálu). Odovzdáte mi neusporiadané podklady, odovzdám Vám poradač s kompletne spracovaným účtovníctvom, výkazmi, denníkom, vyplnené daňové priznanie..
 

Cenník: Dohodou
 

návrat na menu

Kde je problém ?

prezentačný obrázok zo závierky NOObčianske združenie nie je založené za účelom tvorby zisku, avšak, napriek tomu, niektoré jeho príjmy sú zdaniteľné. Aj keď si poviete že vo svojej neziskovke nebudete vyvíjať žiadnu zdaniteľnú činnosť, nedá sa úplne vyhnúť tomu, že dostanete peniaze, ktoré musíte zdaniť (napríklad dotáciu od miestneho úradu, ktorá na rozdiel od grantov je zdaniteľná).

Dá sa povedať, že NO vedie dvojaké účtovníctvo. Musí viesť zvlášť evidenciu príjmov a výdavkov pre nezdaňovanú činnosť a zvlášť pre činnosť zdaňovanú. Nezdaňované príjmy NO sa však ďalej delia na príjmy oslobodené od dane a príjmy ktoré nie sú predmetom dane.

V rozdelení a vykazovaní účtovných údajov vo forme predpísanej pre neziskové organizácie vám dostupné účtovné programy veľmi nepomôžu - sú uspôsobené pre obchodné činnosti a účtovníctvo pre ziskové organizácie.

Nielen účtovníctvo samotné, ale aj vyplnenie daňového priznania je iné ako u obchodnej spoločnosti. Veľa ľudí nesprávne vypĺňa daňové priznania pre NO, pretože vypĺňa tie isté kolonky a časti formulára, ktoré vypĺňajú obchodné spoločnosti. A to je chyba. Daňový úrad pravdepodobne časom buď DP vráti na prepracovanie, alebo si štatutárneho zástupcu predvolá na daňovú kontrolu. Ak máte pocit, že sa nám to začína komplikovať..

..nebudem vo výklade pokračovať a verím že tieto problémy prenecháte na mňa.

návrat na menu